BAŞKANIN MESAJI

Ticari faaliyetlerine 1980 yılında kuru yük nakliyesi işi ile başlayıp, 1997 yılında da, Ankara’da “hazır beton taşımacılığı işine” geçiş yaparak bugünkü faaliyet konularının temellerini atan TİFTİK GROUP; bugün, başta hazır beton üretimi olmak üzere, “inşaat taahhüt ve müteahhitlik hizmetleri, lojistik, alçı taşı ve kum ocağı madenciliği” alanlarında başarılı çalışmalarıyla, “sürekli büyüyen, sektöründe öncü, güçlü ve saygın bir şirketler topluluğu” olarak, Ankara, Hatay, Adana, Osmaniye ve Eskişehir’de bulunan tesisleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir.
TİFTİK GROUP‘un, ana kuruluş felsefesi; ülkemizin yer altı ve yer üstü kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirerek, hem daha çok kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlayıp, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla kaliteli ve yüksek miktarda üretim kapasitesi oluşturarak, kazancını yatırıma dönüştürmek ve bu yolla da istikrarlı bir şekilde büyümeyi gerçekleştirmektir. Bu anlayış doğrultusunda hareket eden TİFTİK GROUP; “kaliteli üretim ve hizmet sunumu” anlayışıyla, istikrarlı bir şekilde büyüyerek, Grup şirketleri faaliyet alanlarında lider konuma yükselmeyi hedeflemiştir. Farklı coğrafyalardan bir çok insana doğrudan istihdam sağlayarak, ülkemiz ekonomisine ciddi katkılar sunmaktadır. Çalışanlarımıza ve müşterilerimize karşı şeffaf olma anlayışıyla, tüm hedefler, prosesler ve veriler grup firmaları dahilin de sürekli olarak ele alınmakta, ve iyileştirilmektedir. Üretim tesislerimizin sürekli olarak geliştirilmesi ve güncel teknoliji kullanılarak modernleştirilmesi, başarımızın temelini oluşturmaktadır.
Üretim tesislerimizi en iyi düzeye getirebilme olanaklarını bulma konusunda sürekli bir arayış içerisindeyiz. Grup bünyesinde üretim departmanında görevli her çalışan, sahip olduğu bilgi birikimi ile tesislerimizin ve ürünlerimizin geliştirilmesine katkı sağlamaktadır. Çok sayıda ürün çeşidini, modern ve güçlü proses otomasyonuyla, üretim tesislerinde görevleri kesin olarak belirlenmiş üretim birimlerinin oluşturulması ile yüksek verimli lik sağlamaktadır. Bununla beraber TİFTİK GROUP, ülkemizin saygın ve büyük inşaat projelerinde yer alarak, hazır beton sektördeki gelişimlere yaptığı katkıların haklı gurunu yaşamaktadır.

TİFTİK GROUP, planlı büyüme anlayışına bağlı olarak;
MÜTEAHHİTLİKTE;
Türk inşaat ve taahhüt sektörüne yaptığı büyük katkıları, gurur verici referansları olan TİFTİK GROUP, köklü şirket kültürü, tecrübeli kadrosu ve güçlü makina parkı ile Türkiye’de endüstriyel tesis, iş ve Tic. merkezleri, lüks konut, bina ve uydu kent projeleri gibi bir çok büyük projeyi başarıyla gerçekleştirmiş ve Türkiye’yi modern görüntülerle donatmıştır.
HAZIR BETONDA:
Ankara, Adana, Hatay ve Osmaniye’deki hazırbeton tesislerinde üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.
MADENCİLİKTE;
2008 yılında Grup bünyesinde Alçısan Madencilik kurularak, Eskişehir ili, Sivrihisar ilçesi, Oğlak mevkiinde bulunan alçı taşı madeni sahasında alçı taşı madeni üretim ve satışına başlamıştır. Alçı taşı maden ocağından çıkarılan alçı taşları, istenilen edatlarda boyutlandırılarak, Çimento Fabrikaları başta olmak üzere, Gaz Beton ve Alçı Fabrikalarına satılmaktadır. 1455 Hektar ruhsatlı alçı taşı maden sahası, tahmini rezerv 50 milyon ton, 2 adet paletli ekskavatör, 2 adet lastik tekerlekli yükleyici, 3 adet damperli kamyon, 10 adet damper dorse tır, bir adet 110’luk kırıcı ve elekle Alçısan Madencilik olarak, yıllık 1. 000. 000 ton alçı taşı satışı hedeflenmektedir.
2011 yılında Grup bünyesinde Altınova kum ocağı kurularak Adana ili Karaisalı ilçesinde kum üretim ve satışına başlamıştır. Kum ocağından çıkarılan malzeme sıva kumu ve agrega olarak istenilen ebatlarda boyutlandırılarak, yol dolgusu, blokaj malzemesi, alt yapılarda drenaj için filtre malzemesi, , sıva kumu ve şaplık kum olarak inşaat sektörüne hizmet vermektedir. Yaklaşık 400 dönümlük kendi arazimiz üzerinde bölgede en büyük rezerv sahası , yıkama eleme tesisi , dik milli kırma tesisi , susuzlandırma eleği , 2 adet paletli ekskavatör, 3 adet loder, 6 adet elek arası üretim kamyonu, ve 10 adet piyasaya malzeme sevkiyatında kullanılan damper dorse tırlarımız ile üretim ve sevkiyatta kaliteli ürün temininde farkımızı çok kısa bir sürede piyasaya gösterdik.
Zamanınızın değerli olduğunun farkındayız ve söz verdiğimiz zamanda işimizi yapıyor, çalışmamız için gerekli ekipman ile gereksiz zaman kayıplarını önlüyoruz. İşleri büyük / küçük diye ayırt etmeden güleryüzle yapıyoruz. Yaptığımız işlerin arkasında duruyor, teslimat sonrası sorularınızı yanıtlıyor, gerektiğinde müdahale ederek mağdur olmanızı önlüyor, müşterilerimizin memnuniyeti için çalışıyoruz. İçtenlik, güvenilirlilik, yetkinlik ve kalite, uzun süreli işbirliğine yol açmaktadır. Bu ortak değerlerin temelini, müşterilerimizin isteklerine ve taleplerine tutarlı bir şekilde cevap vermemiz oluşturmaktadır. Müşterilerimiz ile kuracağımız samimi ve yakın birliktelik, firmamızın amaçlarının en başında gelmektedir. Size en iyi ve uygun şartları sağlamak uğruna yeni yollar ve yöntemler geliştiriyoruz.

Başarımızın anahtarı kaliteli üretim, kaliteli hizmet, güçlü kuruluşumuz ve bize duyduğunuz güvendir. “